Elektrik Motorları Sanayicileri Derneği (EMOSAD) Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Elektrik Motorları Sanayicileri Derneği (EMOSAD) Genel Kurulu Gerçekleştirildi

HABER TARİHİ: 13 Aralık 2022
454 Kişi okudu

Elektrik Motoru Sanayi’nin Hedefinde Enerji Verimliliği ve 4. Sanayi Devrimi Var.

Elektrik motorlarıyla ilgili sektörü ilgilendiren her türlü konuda bilgi sağlamak ve mesleki alanda çalışmalar yapmak amacıyla 4 Mayıs 2016 tarihinde kurulan Elektrik Motorları Sanayicileri Derneği (EMOSAD) 4. Olağan Genel Kurulu’nu İstanbul BOF Business Hotel’de Omega Motor’un ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Toplantıda, iklim ve enerji krizinin ön plana çıkardığı enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik hedefleri, yenilenebilir enerji, 4. sanayi devriminin beraberinde getirdiği elektronikleşme, haberleşme ve bulut bilişim ile hassas hareket kontrol uygulamaları ve elektrikli araçlar gibi global trendlerin önümüzdeki dönemde elektrik motorları sektörünü önemli ölçüde etkileyeceği değerlendirildi. Sektörün önündeki fırsat ve tehditler ele alındı.

EMOSAD’ın kurulduğu günden itibaren Türkiye elektrik motoru sanayinin gücünü arttırmaya ve sektörü hem kamu hem de özel sektör nezdinde güçlendirmeye çalıştığı belirtilerek sektörün %80’e varan yerlilik oranı ile ülkemiz için önemi ve sağladığı yüksek katma değer vurgulandı.

EMOSAD Yönetim Kurulu’na Cemal Şeref Oğuzhan ÖZTÜRK (Başkan – WAT Motor), Abdülhamit SANCAK (Başkan Yardımcısı – VOLT Motor), Özlem Yılmaz DEMİRCİ (Üye – ELK Motor), Mehmet GAMGAM (Üye – OMEGA Motor) ve Ertuğrul ÜLKER (Sayman Üye – FEMSAN Motor) seçildi.

Toplantının ardınan EMOSAD üyeleri OMEGA Motor’u ziyaret ederek fabrika gezisi gerçekleştirdi.ÜYE GİRİŞİ